Technologien

Kładziemy bardzo duży nacisk na jakość i to jest dla nas sprawą priorytetową. Dzięki naszej ponad stuletniej tradycji doszliśmy do perfekcji w suszeniu, obróbce i sortowaniu drewna.

Nowoczesna Technologia

Posiadamy nowoczesny park maszynowy i dzięki temu utrzymujemy wysoki poziom technologiczny, który ma decydujący wpływ na jakość naszych wyrobów. Stosujemy elektroniczny system suszenia zapewniając w ten sposób odpowiednie odprężanie wilgotność drewna. Te dwa czynniki są kluczowe w procesie suszenia. Obróbka drewna odbywa się na linii produkcyjnej firmy Schroeder (firmy specjalizującej się w produkcji precyzyjnych obrabiarek do produkcji mozaik i parkietów). Sortowanie czyli podział na klasy odbywa się ręcznie dzięki temu mamy możliwość precyzyjnej kontroli jakości. Wyprodukowane podłogi są pakowane i składowane są w klimatyzowanych magazynach w warunkach identycznych w jakich będą w przyszłości położone.

Obsesja jakości

Kładziemy bardzo duży nacisk na jakość i to jest dla nas sprawą priorytetową. Dzięki naszej ponad stuletniej tradycji doszliśmy do perfekcji w suszeniu, obróbce i sortowaniu drewna. Jednak cały czas staramy się podnosić poprzeczkę jednak nigdy kosztem wyrobów. Dowodem na to jest fakt, iż nasze podłogi są cenione na bardzo wymagających rynkach Europy Zachodniej i jesteśmy uważani za godnego partnera przez największe firmy z branży podłogowej.

Ekologia

Mamy szacunek do drewna a wiec i do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki racjonalnemu wykorzystaniu zasobów leśnych w Polsce aktualnie jest większy przyrost roczny niż ścinka drzew. Podłoga drewniana jest produktem ekologicznym jednak podczas procesu produkcji powstają odpady, które z sukcesem wykorzystujemy. Trociny jako produkt uboczny naszej produkcji są wykorzystywane w dwojaki sposób. Część trocin jest spalana w automacie do spalania odpadów spełniającym normy Unii Europejskiej a więc i rygorystyczne normy ochrony środowiska. Pozostałości trocin są brykietowane i powstałe w ten sposób brykiety są sprzedawane jako opał, który jest tańszy i ma podobne właściwości kaloryczne jak węgiel.

METZLER Sp. z o.o.
ul. Powstańców Wlkp. 58
64-234 Kaszczor

T. +48 65 549 90 83

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności

/metzlerhttp://www.metzler.com.pl/